Na skok na libereckém Dni včely

Kulturní a společenské středisko v Lidových sadech minulou sobotu, 12. května 2018, ožilo včelami. Liberecká okresní organizace ČSV tu totiž pořádala již 14. Krajský den Včely. Svatý Ambrož je zjevně zadobře se svatým Medardem, neboť počasí nemohlo přát více. Akce patří svým rozsahem mezi menší, přesto je ale příjemným zpestřením výletu do Liberce. Lidové sady totiž přímo sousedí se zoologickou zahradou, čehož mnoho návštěvníků využilo.

Na programu byly především aktivity pro širokou veřejnost – v pozorovacích úlech bylo možné sledovat život včelstva, v kině se promítaly filmy o včelách a znalosti o medonoskách si návštěvníci mohli ověřit ve vědomostním kvízu. Nenudily se ani děti, pro které byly připraveny soutěže a zdobení medových perníčků.

Pro nevčelaře byla akce dobrou příležitostí na nákup kvalitního medu přímo od včelaře – na výběr měli hned z několika stánků.

Na své si ale přišli i včelaři. Na místě bylo možno nakoupit včelařské vybavení od VP Ještěd, Včelí farma Smržov tu prezentovala nový odvíčkovací stroj firmy Lega a nechyběl ani prodejce sklenic na med. Příjemnou atmosféru dne doplnila pohádka divadla Spojáček a hudební produkce skupiny Každej pes, jiná ves.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *