Muzeum včelařství – Zámek Koleč

Muzeum včelařství na barokním zámku v Kolči na Kladensku navazuje na bohatou tradici včelařství v Kolči a okolí. Rodina Švarců založila přímo v Kolči roku 1879 továrnu na úly a včelařské nářadí, která byla první v České republice. Proto v západním křídle zámku vzniklo muzeum. Exponáty poskytli dárci z celé republiky – prohlédnout si zde můžete například úly včetně takzvaných budečáků, medometynástroje potřebné pro výrobu medu i chov včel, ale také staré časopisy, odbornou literaturu z období věhlasu firmy Švarc v Kolči i fotografie ze života včel Veroniky Souralové.
Další část expozice nabízí zajímavý pohled na včelařství v Norsku a atraktivním prvkem je také prezentace chovu včel v České republice formou dokumentárního filmu v 3D formátu, nebo z historie zámku Koleč v 2D.
V muzeu se dozvíte nejen zajímavosti o historii včelaření, ale také například to, jak se včely mezi sebou dorozumívají, jaký mají význam pro lidstvo, jak vypadá rok včelaře, jak probíhá vývoj včelstev, jaký je život v úlu a mnoho dalšího.

 

Kontakt:

Muzeum včelařství – Zámek Koleč

Koleč 103, 273 29 Koleč

tel.: +420 603 881 787

email: zamekkolec@seznam.cz

www.zamekkolec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *