Včelí svět v Hulicích

Od roku 2012 je v budově bývalé školy v Hulicích otevřena unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva. Expozice záměrně vynechává typické muzejnické artefakty, o to víc se soustředí na současné technologie. Lidé se mohou projít velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech si prohlédnout anatomii včely, zahrát si kvíz ze života včel anebo si pustit zvuky úlu. Expozice je v plánovaném obsahu a rozsahu jediným obdobným projektem ve středoevropském prostoru.

Projekt spojuje dva významné prvky – prvním je představení atraktivního života včelstev, který při kvalitní prezentaci přináší neopakovatelné zážitky, druhým je významný výchovně-vzdělávací přínos a propagace ochrany včelstev, která jsou nezbytnou součástí přírodního koloběhu a zároveň ohroženým přírodním druhem se stále se snižujícími počty.

Projekt je zaměřen na nejširší veřejnost (pro kterou představuje výjimečný zážitkový prostor v rámci turistických výletů) i děti ze základních škol (pro které je jedinečnou výchovně-vzdělávací aktivitou).

Kontakt:

Včelí svět

Hulice 55, 257 63 Trhový Štěpánov

tel.: +420 724 867 158

email: info@vcelisvet.cz

www.vcelisvet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *