Cesty medu

Začátek stezky se nachází na cyklostezce (cesta v luzích) mezi obcemi Malhostovice a Nuzířov (okres Brno – venkov). Dále pokračuje údolím proti proudu potoku Lubě, kde je umístěno šest tabulí se včelařskou tematikou.

Na první tabuli jsou údaje o ZO ČSV Drásov. Na dalších tabulích je popsáno složení včelstva, vliv včel na biodiverzitu krajiny, opylování rostlin, vznik květového a medovicového medu, účinky včelích produktů na lidský organismus, postupný vývoj včelařských technologií od vyřezávaných klátů až po moderní nástavkové úly, vytáčení medu pomocí zvratných medometů, až po inseminaci včelích matek. Sedmá tabule nacházející se na cyklostezce s možností prohlédnutí proskleného pozorovacího úlu je umístěna na konci obce Skalička u Tišnova, kde má včelař Michal Počuch cca 300 m od tabule včelnici.

Délka naučné stezky je přibližně 3 km. V polovině stezky se nachází boží muka se sochou sv. Ambrože patrona včelařů. Poslední osmá tabule je umístěna mimo cyklostezku na náměstí obce Drásov. Je to všeobecná tabule se včelařskou tematikou, která by mohla být umístěna ve všech obcích a městech, jako propagace včelařství a včelích produktů.

 

Kontakt:

ZO ČSV Drásov 

Michal Počuch 

adresa: Skalička 48, 666 03

https://csv-drasov.webnode.cz/info-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *