Jeden rok v životě včely

V nabídce „Knižní inspirace“ tohoto  informačního portálu, je již snad z čeho vybírat. Není zde však uvedena jediná publikace určená pro nejmenší. Také pod štítkem „Pro děti“ není nabídka nikterak pestrá.

Snad upozornění na nový titul, právě vydaný překlad autorů  Tobiase Mitenbergera, Davida Gerstmeiera a Hannah Götteové  Jeden rok v životě včely, alespoň částečně toto napraví.

Vždyť zájem o naše pokračovatele by měl být přinejmenším tak velký, jaký máme o včely. Oni to budou, kdo se bude muset poprat s tím, co jim předáme.

Sám mám dobrý pocit, když sleduji, jak už ve školce, je téma o včelách s dětmi probíráno. Po celou dobu docházky našich vnoučat do školky si paní učitelky, pravidelně v květnu ode mě půjčovaly literaturu, včelařské pomůcky, rámky a někdy se přišly podívat na vytáčení medu.

Foto: archiv MŠ.

Také školní družina v rámci zajímavé hry přibližující dětem život včel ukončila jedno odpoledne na mé včelnici.

Foto: Eva Klvačová

Uvedenou knížku jsem zběžně prolistoval. Nejsem pedagog a neznám dobře dříve vydané tituly pro děti. Proto nechci být jejím hodnotitelem. Autorka však učitelkou je. A je také včelařkou tak, jako jsou včelaři další dva z autorů. 

Doporučil bych ji i dospělým, kteří se chtějí dozvědět o včelách základní informace. My jsme ji předali k narozeninám nejmladšímu vnukovi. 

Internetový obchod funguje a knížka může být dobrým pomocníkem k překonání dnešní složité doby.

Vydalo: Nakladatelství KAZDA

ISBN: 978-80-88316-50-3

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *