Setkání včelařů na Vaňkově kopci – Oslava včelí hojnosti

První neděli měsíce září se sešli včelaři a jejich přátelé na krásném místě nedaleko Ostravy – Vaňkově kopci v Horní Lhotě.

Laickou veřejnost zaujaly včelí produkty, výrobky z včelího vosku, med i léčivé propolisové tinktury, včelaři v sále pozorně naslouchali přednášce Honzy Peterka „Darwinovské včelaření“, kterou obohatil o poslední výzkumy prováděné nejen u nás, ale i v Německu a Americe. Rozproudila se plodná diskuse o léčení a neléčení včelstev, varroa sensitivních včelách, ale také o nové virové hrozbě – paralýze včel.

 

 

Nikdo z přítomných nevynechal nedávno otevřenou naučnou včelí stezku. Krásně zpracovaný edukativní projekt seznamuje laickou veřejnost jednoduchým způsobem se včelím světem.

Odcházeli jsme z tohoto setkání obohaceni nejen o odborné informace, ale také s dobrým pocitem, že se našel kousek lesa, který pamatuje i na vzdělávání dětí.

Myslím, že Vaňkův kopec je příjemným místem, kde by se včelaři z Ostravy a okolí mohli scházet nejen k besedám o problémech, které mají ve včelnicích, ale také k odborným přednáškám. Zkusíme něco vymyslet  😉 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *